Rope Spirit

Když se řekne Hell.cz, většině z vás se vybaví Hellparty nebo Fetish Night a organizační tým nadšenců, kteří akce pořádají nejen kvůli divákům, ale především proto, že je to baví a užívají si jak přípravy, tak samotné řádění na pódiu. Díky tomuto přístupu se hellí akce staly doslova legendami ve svém žánru a mají tisíce fanoušků po celé Evropě. Jak to souvisí se shibari?

Jelikož nejsem jediný člen organizačního týmu, který miluje provazy, slovo dalo slovo a byla mi svěřena důvěra zorganizovat vázací večírek se show. A protože jsme v Hellu zvyklí dělat věci poctivě, pořádně a ve velkém stylu, vznikl Rope Spirit. Jedná se o akci, která divákům přináší několik vystoupení v duchu japonské bondáže a na pódiu se vystřídají tři až čtyři dvojice performerů, včetně uznávaného zahraničního hosta. Premiéru jsme si střihli 24.1. 2015 a pro velký úspěch jsme zvládli zorganizovat další dva kousky. Rope Spirit roste, pro více informací a galerii se podívejte na web www.ropespirit.cz . 

První Rope Spirit byla taková spontánní akce, chtěli jsme se hlavně dobře pobavit, zablbnout si na stage a případně potěšit hrstku diváků. Netušili jsme, že už na premiéru se sejde v publiku spousta lidí, ani nás nenapadlo, že akci budeme opakovat, ale protože jsme si to opravdu všichni užili, Rope Spirit žije dál. Premiéru jsme si střihli s Radkem Borgem a Yoroi Nicolasem, všechny tři show divákům nabídly úplně jiný úhel pohledu a na Nicolasovo temné vázání mnozí stále vzpomínají.

V létě jsme se rozhodli pro opakování. Pozvala jsem vídeňského riggera Barkase, který přijel do Prahy poprvé, a kromě nás vázal na stage také Míla Bugtcher. Jeho show mnohé překvapila, vázal totiž celou dobu poslepu, šátek přes oči měla i jeho partnerka Denise Schmied, a ačkoliv by jeden řekl, že to může být nepřekonatelný handicap, popral se s tím skvěle. 

Zatím poslední Rope Spirit se konal v lednu 2016 a díky zkušenostem, které jsem během organizace předešlých dvou večerů posbírala, se podařilo sekládat opravdu nabitý program. Vystupovaly čtyři dvojice- Radek Borg, Nawasabi, já a Míla Bugtcher a Riccardo Wildties. Tři dvojice jsou příznivcům bondáže v českých vodách dost známé, ale Nawasabi přijel poprvé. Za svou premiéru se vůbec nemusel stydět, naopak, jeho show byla přehlídkou typicky německé slabosti pro dokonalou přesnost, aboslutní souhry a důvěry obou partnerů a precizní práce s provazem. Vysokou laťku nastavil už v úvodu Radek Borg, který si s Lucií připravil opravdu smyslnou show, Nawasabi vůbec nezůstal pozadu, já vsadila na jistý efekt překvapení (pro ty, kteří na Rope Spiritu chyběli- určitě mrkněte na celé galerie) a Riccardo večer uzavřel velmi intenzivním a emocemi nabitým vázáním ve stylu Naka Ryu. Opravdu, tenhle večer stál za to a já už se upřímně těším na červen, kdy se bude konat další večer věnovaný krásám japonské bondáže v taktu Rope Spiritu.